Kas tad ir geštaltterapija?
Visvienkāršākā atbilde būtu – tas ir viens no psihoterapijas virzieniem, kas palīdz cilvēkiem risināt dažāda rakstura problēmas. Geštaltterapiju dēvē par rīcības un kontakta terapiju, tās pamatā ir ne tik daudz problēmas izrunāšana, cik izjušana un pārdzīvošana, pagātnes situāciju apzināta izspēlēšana šeit un tagad, lai saskatītu to jaunā gaismā, lai spētu apzināties savas sajūtas, emocijas un atrast sev vispiemērotāko un atbilstošāko veidu kā dzīvot saskaņā ar sevi, kā veidot attiecības ar apkārtējiem.
Kas ir geštaltterapeits?
Geštaltterapeits ir profesionālis ar augstāko humanitāro izglītību, kurš ir mācījies geštaltterapiju akreditētā mācību iestādē (piemēram, Rīgas Geštalta institūtā – www.gestalt.lv), apguvis programmā paredzētos priekšmetus vajadzīgajā apjomā, izgājis praktisko apmācību un supervīzijas, nokārtojis pārbaudījumus un saņēmis geštaltterapeita sertifikātu, ir Latvijas Geštalta terapijas asociācijas biedrs.
Kā notiek geštaltterapija?
Vienas sesijas ilgums ir 45-60 minūtes, terapeita uzdevums ir nodrošināt drošu vidi un saglabāt konfidencialitāti, savukārt metožu ziņā geštaltterapija ir plaša un elastīga, un var izmantot dažādus atšķirīgu psihoterapiju virzienu elementus un paņēmienus. Papildus sarunai terapijas sesiju laikā, terapeits var izmantot dažādus mākslas terapijas,